+90 532 436 47 40

Sosyal Medyada Biz}

Yönetim Kadrosu

 

1989 yılında Antalya kaleiçinde Suna KIRAÇ, İnan KIRAÇ evinde mermer yaparken bu tarihi mozaikler tarihi eser olduğundan yok edemediler ve anıtlar kurulu bu mozaiklerin tahrip olan yerlerini tadilat tamamen yok olmuş yerlerin yeniden yapılmasını istemişler.
Ben de o yıllarda o evin mermerlerini yapmaktayım ve çok araştırdılar bu işi yapanı bulamadılar.
Mimarımız bana senin yapmanı istiyorum dedi ama bende bu işin nasıl yapıldığını bilmediğimi söyledim bunun üzerine ısrarla yapacak kimseyi bulamadıklarından sen yaparsın dediler ve ben bunun üzerine eski adı RUM MOZAİĞİ olan şimdi adı podima diye bilinen bu işi araştırdım.
Araştırmam sonucu Antalya kaleiçinde bir evde 1901’de iyon 1 imzalı bir çakıl mozaik gördüm şimdi ki adı podima olan iş’in aynısı ve mecburiyetten mimarımızı kırmamak adına fiyatını bile belirliyemediğimiz çakıl mozaik işini yaptık.
Daha sonra 1989 yılından beri kalitemizde hiç ödün vermeden atalarımızın ve üstadlarımızın geçmişte yapmış olduğu kaliteyi korumaya çalıştık.Bu şekilde halen devam ediyoruz ama bizim yanımızda çalışan bir takım işçiler ve birlikte çalıştığımız firmalar sanki kendileri bu işi bize öğretmişcesine piyasada iş yapmaya devam ediyorlar.
Ben MUSTAFA VERİM podima işini yapan Türkiye genelinde beni tanımadığını söyleyen yalan söylüyordur.Herkese bol iş bol kazanç. tek ricam beni tanıdıklarını inkar etmesinler.